Бианка Андрееску се класира за четвъртфиналите в Хуа Хин

Водачката в схемата Бианка Андрееску (Канада) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Хуа Хин (Тайланд) с награден фонд 259 303 долара.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2019 година Андрееску победи Анастасия Захарова (Русия) с 6:2, 7:5 za 1:31 час.

Канадката направи три пробива по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперничката си в 11-ия гейм и затвори двубоя с втория си мачбол.

Така за място на полуфиналите тя ще срещне петата поставена Марта Костюк от Украйна, която елиминира Нао Хибино от Япония с 6:3, 7:6(7) за 1:40 час.

Шампионката в турнира от 2019 година Даяна Ястремска (Украйна) отпадна във втория кръг след поражение от поставената под номер 6 германка Татяна Мария с 0:6, 4:6 за 80 минути.

На четвъртфиналите Мария ще играе с британката Хедър Уотсън, която спечели срещу На-ле Хан от Република Корея с 6:3, 5:7, 6:4 за 2:34 часа.