Спартак (Варна) надви Македония (ГП) с два еднакви гола в последната си контрола

Спартак (Варна) стигна до победа с 2:0 над Македония (Гьорче Петров) в последната си контрола на турска земя. “Соколите” показаха добро лице и заслужено надвиха северномакедонския си съперник, като по този начин не записаха нито една загуба в приятелските си срещи, които проведоха през зимната си подготовка. Головете за варненци бяха идентични, след като Денис Беланюк (66’), а след това и Румен Руменов (85’) стреляха от далечна дистанция в долния десен ъгъл на вратаря на Македония и по този начин пронизаха мрежата му. Двубоят бе излъчван на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

В началните минути на двубоя Спартак организира няколко добри атаки, като Румен Руменов и Родния Антуи стреляха от дистанция, но неточно. В 15-ата минута бърза контраатака на “соколите” доведе до това Жуао Марио да излезе сам срещу вратаря на Македония (ГП), но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб.

В 21-ата минута Румен Руменов отправи шут, с който изпробва рефлексите на Тасев. Вратарят на северномакедонците обаче улови без проблем.

Първо в 28-ата минута отново Руменов опита атрактивно изпълнение със задна ножица, но не успя да нацели достатъчно силно топката и тя попадна в ръцете на стража. 3 минути преди края на първата част пък дойде и може би най-чистото положение в срещата. Ивей Ромееш напредна добре отдясно и центрира към наказателното поле. Там Лерой Микелс се извиси във въздуха и игра опасно с глава, но кълбото премина встрани.

За северномакедонците Мишевски и Алексовски имаха шансове. Първият игра слабо с глава в 35-ата минута, което не затрудни Фигейредо, докато Алексовски не успя да намери мрежата след опасна атака на своя тим към края на полувремето.

Спартак (Варна) се размина с нападател

През първите минути на второто полувреме не се създадоха толкова опасни положения, колкото през почти цялата първа част. В 59-ата минута обаче Грешка на Пламен Димов стави Стойков да му отнеме, да напредне с топка в крака и да остане фронтално очи в очи с Дичевски. За щастие обаче ударът на халфа на Македония (ГП) бе неточен.

В 66-ата минута обаче Спартак успя да разпечата вратата на своя противник. Влезлият като резерва Беланюк стреля по прекрасен начин от дъгата на наказателното поле и с точен изстрел в долния десен ъгъл матира вратаря на северномакедонците.

В 70-ата минута Лерой Микелс изпълни много добър пряк свободен удар, но Стоянович успя със сетни сили да избие в корнер.

Спартак продължи да натиска своя съперник и организираше няколко опасни атаки. Така се стигна до 85-ата минута, когато Румен Руменов вкара гол-близнак на първото попадение. Халфът стреля от дистанция и с хубав шут в долния десен ъгъл отбеляза за 2:0. Това бе и последното интересно действие в срещата, която приключи и няколко секунди преди 90-ата минута.

СПАРТАК 2:0 МАКЕДОНИЯ (ГП)

1:0 Денис Беланюк (66)
2:0 Румен Руменов (85)

Стартови състави:

Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш, 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи, 23. Жуао Марио.

Резерви: 21. Иван Дичевски, 1. Стефан Петков, 11. Виктор Митев, 20. Нейтън Олдър, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Беланюк, 51. Ивайло Йорданов.

Македония (ГП): 25. Тасев, 5. Илиевски, 6. Личина, 4. Мишевски, 33. Пецов, 15. Стойков, 8. Стоилов, 23. Алексовски, 22. Абази, 7. Лемос, 9. Шкендери.