ПСЖ изкова победата срещу Монпелие, но даде свидни жертви

Пари Сен Жермен изкова трудна победа с 3:1 в гостуването си на Монпелие от 21-вия кръг на Лига 1. Шампионите обаче дадоха свидни жертви в мача, като Килиан Мбапе и Серхио Рамос напуснаха терена принудително заради контузии. Иначе гостите измъкнаха трите точки през втората част с голове на Фабиан Руис в 55-ата, Лионел Меси в 72-рата и Уорън Заир-Емери в 92-рата минута. За домакините точен бе Арно Нордин в 89-ата минута.

Първото полувреме бе направо кошмарно за парижани. Още в 7-ата минута те получиха дузпа за нарушение на Кристофър Юлиен, но Килиан Мбапе пропусна от бялата точка. Съдията нареди дузпата да бъде пребита, но и при втория опит стражът на домакините Бенжамен Лекомт отрази изстрела на нападателя, който не успя да уцели вратата и при опита за добавка.

Положението за гостите се влоши в 21-вата минуа, когато Мбапе се наложи да напусне терена заради контузия, а в 32-рата и Серхио Рамос поиска смяна, след като най-вероятно получи сътресение след удар в главата.

На всичкото отгоре в 35-ата минута Меси бе изведен в близост до вратата и принуди Кики Куяте да си отбележи автогол, но попадението бе отменено заради засада в хода на атаката.

И втората част започна по подобен начин, като Ашраф Хакими заби гол със страхотна тупалка от дистанция, но и това попадение не бе признато, отново заради засада.

Все пак в 55-ата минута гостите най-накрая материализираха превъзходството си. Хакими бе изведен в наказателното поле, ударът му бе блокиран от вратаря, но Фабиан Руис се ориентира най-добре в ситуацията и успя да отбележи отблизо за 0:1.

В 72-рата минута ПСЖ удвои преднината си. Меси получи пас в коридор в пеналта и технично чукна топката покрай вратаря за 0:2.

В 89-ата минута Арно Нордин върна за кратко интригата, намалявайки резултата с диагонален изстрел по земя от границата на наказателното поле. Във 2-рата минута на добавеното време обаче Уорън Заир-Емери завърши хубава контраатака на гостите за крайното 1:3.

Така Пари Сен Жермен взе трите точки от това гостуване и остава лидер в класирането с 51 точки и преднина от 5 пред втория Марсилия. Монпелие остава на 14-тата позиция с 20 точки в актива си.