100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Марсилия продължава похода си към върха

Олимпик Марсилия продължава с добрата си форма в Лига 1 и направи нова крачка към върха във временното класиране. Възпитаниците на Игор Тудор победиха с 2:0 Нант като гост в сблъсъка от 21-вия кръг. Автогол на Жоао Виктор в 57-ата и попадение на Азедин Унахи в добавеното време донесоха успеха на гостите.

Марсилия доминираше през по-голяма част от мача и създаваше по-интересните положения. През първото полувреме на два пъти Руслан Малиновски бе близо до гола. Първо негов удар по земя в 23-тата минута бе спасен от вратаря. Пет минути по-късно той стреля много опасно от фаул, но кълбото профуча до гредата.

Натискът на гостите даде резултат в 57-ата минута. Тогава топката бе подадена към Дженгиз Юндер в наказателното поле, а Жоао Виктор в опит да го спре насочи топката в собствената си врата.

След това марсилци имаха още две добри положения да решат изхода на мача. Отново Юндер в 72-рата минута стреля опасно, но вратарят спаси. В 83-тата пък Жонатан Клос бе изведен отляво и опита технично да прехвърли вратаря, но за малко не успя да уцели очертанията на вратата.

Нант стигна до най-добрите си възможности в края на мача, когато първо изстрел с глава на Еван Гесон бе спасен от вратаря, а при последвалия корнер Инятиус Ганаго също стреля опасно с глава, но встрани от вратата.

За сметка на това в добавеното време Азедин Унахи бе изведен пред наказателното поле, на два пъти финтира прекия си пазач и реализира за 0:2.

В крайна сметка Марсилия си тръгна с трите точки и вече има 46, като преди изиграването на останалите мачове от кръга отборът се изкачи до 2-рото място и е само на 2 точки от лидера ПСЖ. Нант пък остава на 13-тата позиция с 22 точки.