Нант се спаси от голям срам срещу аматьорски отбор в Купата на Франция

Изиграха се още 6 срещи от 1/16-финалите на Купата на Франция. В цели три от тях победител не бе излъчен, нито в редовното време, нито след продълженията по 15 минути и се стигна драма с дузпи.

Първият такъв случай беше в откриващата за деня среща между отбора от четвъртото ниво на френската пирамида - Белфор, и втородивизионния Анеси. Двата тима си отбелязаха по един гол преди да се стигне до рулетката с дузпите, която бе сравнително успорвана и Анеси се наложи с 4:3. В другите два двубоя от тази серия не се стигна до попадения в игровото време и отборите се отправиха към наказателните удари след нулеви равенства. В първия случай третодивизионния Льо Пюй отстъпи с 3:5 срещу четвъртодивизионния Виерзон, а в другия мач с идентичен развой елитният Нант се спаси от резила срещу аматьорските дивизии Тон, печелейки с 4:2.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В останалите мачове драмата отсъстваше. Първо Лил се наложи над По рутинно с 2:0, после Оксер разби с 4:0 Ниор, а в единствения мач противопоставил отбори от френския елит Ланс се разправи за едно полувреме с Брест и победи с 3:1.