Дий Бост не успя да спаси АСВЕЛ от тежка загуба в Белград

Американският гард с български паспорт Дий Бост се разписа с 11 точки, 1 борба и 5 асистенции, но това се оказа крайно недостатъчно да поведе АСВЕЛ към успех в Белград. Френският тим загуби със 71:92 (16:25, 20:25, 15:26, 20:16) от Партизан като гост в мач от 22-ия кръг на Евролигата.

Тимът на френската баскетболна легенда Тони Паркър има 8 победи и 14 загуби в сметката си, а сръбският гранд е с баланс 11-11.

Срещата в Сърбия започна силно за домакините, които след 10 минути имаха комфортен аванс от 9 точки, който до почивката успяха да увеличат на 14 точки. След паузата те добавиха още 9 точки към преднината си. Въпреки че загубиха последната четвърт, това не се отрази на крайния изход от срещата за тях.

Кевин Пънтър вкара 22 точки за Партизан, Данте Екзам се разписа с 13 точки, а 12 наниза Матиас Лесор.

За АСВЕЛ Юсуфа Фал и Ив Понс реализираха по 14 точки.

Снимка: twitter.com/EuroLeague