Кралете продължават победния си марш в НАЛБ

Отборът на Кралете записа осмата си поредна и общо десета победа за сезона в Трета дивизия на НАЛБ по изключително драматичен начин. Емблематичният тим успя да излъже Джедай Мастърс със само една точка - 69:68, благодарение на точно изпълнение от наказателната линия на Антон Начев една секунда преди края на редовното време.

Кралете бяха по-добрият отбор през почти цялото време, като най-голямата разлика в тяхна полза бе 19 точки още във втората четвърт при 34:15. Тимът държеше убедителния си аванс до средата на последния период, когато “джедаите” най-сетне реагираха на всички понесени удари до този момент и с впечатляваща серия, завършена с тройка от Йосиф Чернашки, успяха да откраднат преднината при 65:66 с оставащи 70 секунди до края на редовното време.

Кралете си върнаха водачеството с кош на Ангелос Лирицис и един успешен наказателен удар на Симеон Куналакис, но след това капитанът на Джедай Мастърс Иво Караджов върна равенството при 68:68 с непоколебими изяви от линията. Така се стигна до последната секунда, когато Антон Начев си изкара нарушение и вкара първия си фаул, за да осигури победата на своя отбор.

По този начин Кралете вече заемат четвъртото място в дивизията с баланс от 10 победи и 5 загуби, докато “джедаите” са осми с актив от 7-8.

Станислав Петров бе най-резултатен за Кралете с 13 точки и 7 борби, а Кирил Касабов отбеляза още 10 точки.