Славия допусна поражение от Факел

Отборът на Славия загуби с 1:2 от Факел в поредната контролна среща, която се проведе в Турция. Попаденията за руския тим реализираха Роман Акбашев (6) и Евгени Марков (68). Точен за "белите" пък бе талантливият нападател Борис Димитров (57).

Проверката стартира много добре за Факел. Още в 6-ата минута Роман Акбашев се разписа със силен удар от границата на наказателното поле.

В 27-ата минута Борис Димитров пробва шут с десния крак от далечна дистанция, но кълбото прелетя далеч от целта. Малко по-късно "белите" направиха добра атака. Роберто Райчев се справи с двама бранители, след което центрира към Димитров, който с глава не успя да порази вратата на Факел.

В 43-ата минута Дарко Тасевски стреля майсторски от въздуха, но топката премина опасно близо до десния страничен стълб.

Най-сериозното положение за столичани дойде в 54-ата минута, когато Кристиян Стоянов направи страхотен пробив през центъра на терена, след което намери Борис Димитров

, който не се поколеба да стреля, но топката се отби в горната греда.

Логичното се случи в 57-ата минута, когато футболистите на Златомир Загорчич изравниха резултата. Ертан Томбак центрира в наказателното поле към Борис Димитров, който с глава матира Илия Свинов.

В 68-ата минута Евгени Марков завърши бърза атака, с която руският състав отново поведе в резултата.

В 79-ата минута Никита Ершов отправи фантастичен шут, който обаче се отби в горната греда. До края на мача руският състав имаше още няколко опасни ситуации, които обаче не завършиха с гол.

СЛАВИЯ - ФАКЕЛ 1:2

0:1 Акбашев (6)
1:1 Димитров (57)
1:2 Марков (68)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 77. Георги Вълчев, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 15. Валентин Петров, 22. Дарко Тасевски, 8. Емил Стоев, 7. Роберто Райчев, 29. Борис Димитров

Факел: 1. Свинов, 92. Бризгалов, 25. Смирнов, 85. Морозов, 33. Квеквескири, 10. Алишин, 2. Черов, 23. Якимов, 7. Акбашев, 14. Апаев, 56. Ивахнов

Снимки: Startphoto