Везенков с нов топ мач, Олимпиакос удари Арис в луд сблъсък с дисквалификация

Олимпиакос, с 89:75 (16:13, 29:18, 22:24, 22:20) Александър Везенков в състава си победи с Арис като домакин в мач от 14-ия кръг на гръцката баскетболна лига, като по този начин “червено-белите” продължават без загуба от началото на сезона.

Българският национал отново попадна в стартовата петица на своя тим и за близо 17 минути на паркета се разписа с 18 точки, 1 асистенция и 1 открадната топка.

Срещата в Пирея започна като истинско дерби, а Александър Везенков беше единственият, който успяваше да държи отбора си в мача, реализирайки 10 точки от 16 на Олимпиакос в първата четвърт. Домакините успяха да вземат преднина едва от 3 точки след първите две точки, но след силна втора четвърт те се оттеглиха с аванс от 14 точки на почивката.

След паузата баскетболистите на Арис направиха опит да се върнат в мача и пресираха съперника си през цялото време, но въпреки това преди заключителната четвърт разликата беше намалена само с точка.

Нервите обаче си казаха думата 8 минути преди края на срещата, когато съдиите отсъдиха двоен дрибъл на Михалис Лундзис, а треньорът на Олимпиакос Йоргос Барцокс нахлу на терена, за да им поиска обяснение, за което получи техническо нарушение. Това явно не му беше достатъчно и продължи споровете, за което беше наказах с още едно техническо нарушение, а след това последва дисквалификация. Това очевидно не се отрази на Олимпиакос, като Везенков и компания успяха да задържат преднината си до края на срещата.

За Олимпиакос Янулис Ларендзакис завърши с дабъл-дабъл - 20 точки и 10 борби, 14 вкара Алек Питърс, а Шакил МакКисик се разписа с 13 точки.

За Арис Василис Толиопулос се разписа с 15 точки.