Ново попълнение вкара първи гол за Валядолид от почти три месеца и "нокаутира" Валенсия

Валядолид успя да спечели изключително драматична победа с 1:0 над гостуващия Валенсия в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в двубоя падна в 90-ата минута, когато новото попълнение на тима Кайл Ларин се разписа.

Двубоят започна добре за гостите, които пропуснаха две много добри възможности за попадение още в първите десетина минути, когато първо Единсон Кавани стреля опасно след корнер, а минути по-късно Самуел Кастейехо също стреля опасно, но ударът му бе блокиран.

След почивката обаче домакините вдигнаха много оборотите и напълно заслужиха своята победа. Те пропуснаха няколко изключително добри положения, особено в първите петнайсетина минути на втората част, когато Гонсало Плата на два пъти бе близо до гол.

Момчетата на Пачета успяха да вкарат единственото си попадение не само в срещата, но и първо такова за тима от над 600 минути или почти три месеца. Това стана по-възможно най-драматичният начин с изтичането на редовното време, когато Давид Мачис бе изведен на лявото крило, след което центрира, а там зад гърба на бранителите се появи дебютиращият за тима Кайл Ларин и прати топката в мрежата за 1:0. Канадският нападател, който бе привлечен само преди няколко дни, се бе появил на терена само десетина минути преди това. За последно Валядолид бе печелил в Ла Лига в началото на ноември, когато надделяха с 2:1 над Елче.

По този начин Валядолид взе глътка въздух и се изкачи до 16-ото място в класирането с 20 точки, колкото имат и гостите от Валенсия, които са 14-и.

Снимки: Gettyimages