Тотнъм е в следващата фаза след три гола в мрежата на Престън, ново попълнение се разписа

Тотнъм преодоля четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия, след като надделя с 3:0 в гостуването си на Престън. С два гола за лондончани се отличи Хюн-Мин Сон (50’, 69’), а дебютен гол записа на сметката си и новото попълнение Арно Данжума (87’).

“Шпорите” имаха изключително съществено преимущество през целия двубой, но през първата част те не успяваха да изострят атаките си. Футболистите на Антонио Конте имаха владеене на топката в над 70% от времето след края на първото полувреме, но опасните положения пред вратата на домакините липсваха.

Тотнъм все пак успя да вземе преднина в началото на втората част, когато поредният удар от сериозно разстояние на Сон Хюн-Мин този път бе безпощаден и намери мрежата зад Фреди Уудмън за 1:0.

Домакините от Престън опитаха да вдигнат оборотите, но този техен опит не бе особено дълъг. Постепенно играчите на Антонио Конте отново поставиха двубоя под свой контрол, а точка на спора бе сложена отново от Сон в 69-ата минута. Тогава кореецът успя да се възползва от великолепно движение на Иван Перишич пред себе си в наказателното поле, пое топката и се обърна отлично в наказателното поле, след което с левия крак покачи на 2:0.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

“Шпорите” вкараха и трето попадение няколко минути преди края на двубоя, когато топката бе пратена на фланга към Деян Кулушевски, а той осъществи ниско успоредно центриране в пеналта, където привлеченият само преди няколко дни Арно Данжума реализира първото си попадение с екипа на Тотнъм и окончателно изпрати “шпорите” в следващия кръг на надпреварата.

Снимки: Imago