Кадис се изстреля от зоната на изпадащите

Доброто представяне на Кадис след Световното първенство беше подплатено с нови 3 точки в Ла Лига, благодарение на които тимът напусна зоната на изпадащите. “Пиратите” се справиха с Майорка - 2:0, като домакини в среща от 19-ия кръг. Успехът е едва четвърти за “жълтата подводница” в първенството, но поне засега им дава малко спокойствие. Съперникът днес пък разочарова с изявите си и регистрира трета загуба в последните си четири срещи.

Централният нападател Тео Бонгонда вкара за 1:0 след 10 минути игра, възползвайки се от подаване на ветерана Алваро Негредо.

В 38-ата минута юношата на Реал Мадрид Алекс Фернандес удвои от дузпа. Наказателният удар беше даден след дълго преразглеждане от ВАР, като в случая беше констатирана игра с ръка на футболист на гостите.

След седмица тимът на Майорка посреща Реал Мадрид.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"