Берое надви Македония (ГП) в атрактивна контрола с пет гола

Берое постигна първата си победа в контролите през тази зима, след като надигра с 3:2 Македония (Гьорче Петров) в приятелска среща в Турция. Българският тим показа добра игра, а и като цяло мачът бе доста атрактивен с множество положения, голове и добри отигравания. Първо Стойковски (31’) откри за северномакедонците, но през втората част Вини Трибуле (49’ и 87’) и Дамян Йорданов (80’) успяха да обърнат резултата. В самия край на двубоя Алексей Славков (88’) вкара последния гол в срещата. Мачът бе излъчен на живо по Sportal.bg.

Първата възможност за старозагорци дойде в 8-ата минута, когато Симеон Мечев се опита да изненада вратаря на северномакедонците с удар от дистанция. Стефковски обаче успя да боксира. 5 минути по-късно Мечев центрира топката в наказателното поле отдясно след изпълнение на фал, а Педро Енрике успя да засече. Стефковски обаче и този път успя да се намеси.

Така след силните начални 15-16 минути за Берое, в които вратарят на Македония трябваше да се намесва 4 пъти, се стигна до 20-ата минута, когато северномакедонците успяха да вкарат. Скендери беше изведен само срещу Иван Гошев, размина го и на празна врата вкара. Голът обаче бе отменен заради засада.

В 28-ата минута Божидар Пенчев стреля по земя от дистанция, но неточно. 3 минути по-късно се случи и нелогичното до този момент в срещата, а именно Македония да вкара, въпреки че “заралии” играха доста по-добре през първия половин час. Скендери бе изведен отляво сам срещу вратаря и шутира, но Гошев спаси. Топката обаче не напусна очертанията на игрището, а попадна в краката на нахлуващия от втора позиция Стойковски, който на празна врата реализира - 0:1.

В 33-ата минута Берое можеше да изравни. Сред поредната атака на старозагорци Денислав Станчев получи отляво в наказателното поле. Останал напълно непокрит родният футболист направи хубав финт, за да се освободи от идващия към него защитник и подаде на Васил Василев на другата греда. На празна врата от изключителна близост обаче нападателят не успя да вкара и да изравни резултата.

В 42-ата минута Калоян Кръстев вкара за 1:1, но попадение бе отменено заради засада.

Берое обяви защо няма да откаже мача срещу Македония ГП

В първите секунди на второто полувреме Матеус опита късмета си, Иван Гошев улови, но изпусна топката, което позволи на Стоилов да стреля. Само късметът помогна на Берое да не пада с два гола, след като кълбото се отклони от страничния стълб.

В 49-ата минута Берое успя да изравни. Груба грешка в средата на защитата на Македония (ГП) позволи на Вини Трибуле да отнеме, да остане сам срещу вратаря, да го размине и на празна врата да вкара за 1:1.

В 58-ата минута Матеус се откъсна от защита на “заралии” и отдясно отправи удар към родната врата, но Гошев спаси.

На фона на атрактивните първи 60 минути, които двата отбора изиграха, темпото на играта в следващите 20-ина минути поспадна и не се създадоха толкова положения. В 80-ата минута обаче Берое успя да вкара втори гол. Центриране отдясно намери Калоян Кръстев, който се извиси над защитата в “червено”. Вместо да стреля обаче централният нападател свали топката към Дамян Йорданов, който от воле отправи истински снаряд към вратата на северномакедонците - 2:1.

В края на двубоя Берое удари Македония (ГП) и за трети път. Подобно на второто попадение и тук атаката на родния тим се разви отдясно, откъдето имаше центриране към наказателното поле. Там Вини Трибуле изскочи зад гърба на защитата и засече кълбото, като го вкара за трети път във вратата на “червените” - 3:1.

Само 60 секунди по-късно Македония успя да върне интригата в мача. Лазаревич изведе Алексей Славков сам срещу стража на старозагорци и той успя да прокара топката под краката на вратаря - 3:2. До края на двубоя обаче повече положения нямаше и така Берое триумфира за първи път в контролна среща за тази зима.

БЕРОЕ 3:2 МАКЕДОНИЯ ГП

0:1 Стойковски (31)
1:1 Вини Трибуле (49)
2:1 Дамян Йорданов (80)
3:1 Вини Трибуле (87)
3:2 Алексей Славков (88)

Стартови състави:

Берое: 23. Иван Гошев, 15. Георги Динков, 6. Марк Челич, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 18. Денислав Станчев, 8. Серкан Юсеин 17. Спас Георгиев, 9. Калоян Кръстев, 14. Педро Енрике, 19. Васил Василев.

Резерви: 1. Иван Караджов, 12. Димитър Алтанов, 5. Зария Ламбулич, 10. Йоан Бауренски, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов, 2. Никола Минков, 44. Атанас Йорданов, 11. Дамян Йорданов, 4. Симеон Германов.

Македония: 1. Стефковски, 11. Лазаревич, 5. Илиевски, 6. Личина, 3. Андреа, 7. Матеус, 24. Адама, 8. Стоилов, 10. Воша, 32. Стойковски, 9. Скендери.