Панатинайкос се справи с Жалгирис

Панатинайкос победи с 89:65 (19:18, 8:18, 37:16, 25:7)Жалгирис като домакин в мач от 21-ия кръг на Евролигата. Успехът е осми за гръцкия гранд, който има и 13 загуби в сметката си. Литовският тим е с баланс 12-9.

Срещата започна като истинско дерби между двата отбора и след 10 минути игра преднината на ПАО беше едва 1 точка. Във втората част обаче домакините не успяха да задържат доброто темпо от началото на мача и вкараха едва 8 точки срещу 18 за съперника. След паузата „детелините“ бързо се върнаха в мача и обърнаха нещата в своя полза, като редуцираха гостите само до 16 точки, а те нанизаха 37. В крайна сметка именно третата част се оказа решаваща и за изхода на мача, в който гръцкия гранд не срещна затруднения до края.

Парис Лий вкара 24 точки за Панатинайкос, по 13 нанизаха Дуейн Бейкън и Матеуш Понитка.

За Жалгирис Роландс Смитс се разписа с 11 точки.

Снимка: twitter.com/paobcg