Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Титулярният вратар на Питсбърг ще почива до Звездния уикенд в НХЛ заради контузия

Старши треньорът на Питсбърг Пенгуинс Майк Съливан съобщи, че титулярният вратар на отбора Тристан Джари ще отсъства от леда до края на паузата за Мача на звездите в Националната хокейна лига заради контузия в горната част на тялото.

"Смятаме, че почивката ще му подейства положително и той отново ще възвърне най-добрата си форма", заяви Съливан по адрес на Джари.

Стражът ще пропусне мача срещу Вашингтон в четвъртък и домакинството на Сан Хосе в събота. "Пингвините" се завръщат в игра на 7 февруари след Звездния уикенд на 4 и 5 февруари.

Джари не се включи в тренировката в сряда, след като беше изваден от състава в навечерието на мача срещу Флорида Пантърс, спечелен ден по-рано със 7:6 след продължение.  Преди това той лекуваше травма в долната част на тялото, а след завръщането си в игра вратарят отрази 67 от 70 удара в два мача.

27-годишният Тристан Джари е допуснал средно по 2,65 гола на мач с 92.1 процента спасени изстрели през настоящата кампания в 27 изиграни двубоя.