Фейенорд продължава да държи първото място

Лидерът в Ередивизи Фейенорд не сбърка в домакинството си на НЕК Неймеген и записа победа с 2:0, която го задържа на върха в класирането с аванс от две точки пред АЗ Алкмаар

Джавайро Дилросун даде преднина на гранда от Ротердам в 9-ата минута, а в добавеното време на първата част Оркун Кьокджю беше точен от дузпа. За нарушението в наказателното поле защитникът на гостите Иван Маркес получи директен червен картон.

АЗ Алкмаар нямаше проблеми при гостуването си на Го Ахед Ийгълс - 4:1. Преди почивката се разписа Евангелос Павлидис, а през второто полувреме Джордже Михайлович, Юкинари Сугавара и Зико Бюрмейстер узакониха надмощието на АЗ. Почетното попадение за домакините реализира Вилум Тор Вилумсон от дузпа в 89-ата минута.

Твенте направи 2:2 като гост на Витес и дели третата позиция с ПСВ Айндховен. Фортуна (Ситард) се наложи с 2:0 над Хееренвеен и се отдалечи от зоната на изпадащите, а Утрехт надви с 1:0 Екселисор (Ротердам) и се придвижи до 7-ата позиция в подреждането.