Рибакина даде само шест гейма на Остапенко по пътя към полуфиналите

Шампионката от "Уимбълдън" Елена Рибакина се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис при жените.

В първия четвъртфинал от програмата на турнира в Мелбърн представителката на Казахстан се наложи с 6:2, 6:4 над латвийката Елена Остапенко.

23-годишната Рибакина изигра двубоя на много високо ниво и дори продължителното спиране на играта в средата на първия сет заради дъжд не успя да спре устрема ѝ.

Родената в Русия Рибакина спечели пет от първите шест гейма, за да поведе с 5:1. Тя използваше отлично първия сервис, като спечели 12 от 13 разигравания в първия сет при вкарано първо подаване.

Във втория сет Остапенко, бивша шампионка от "Ролан Гарос", показа повече съпротивителни сили. Латвийката дори водеше с пробив при 2:0 гейма, но не успя да го задържи след осемте аса на Рибакина във втория сет.

Шампионката от "Уимбълдън" спечели четири поредни гейма, за да поведе с 4:2 и до края без големи трудности затвори мача след общо час и 21 минути игра.

На полуфиналите Рибакина ще играе с победителката от мача между поставената под номер 3 в схемата американка Джесика Пегула и двукратната шампионка в турнира Виктория Азаренка от Беларус.