Дубълът на Ботев (Враца) изненада Локо (Мездра)

Вторият отбор на Ботев (Враца) победи Локомотив (Мездра) с 2:1 в контрола. Началото не предвещаваше подобен финал. Петко Петков уцели гредата на врачанската врата в 8-ата минута. Четвърт час по-късно врачанина Георги Найденов влезе остро в краката на Иван Аспарухов от „железничарите“. После двамата се спречкаха и рефера им вдигна червени картони. Само след 120 секунди Петков изведе в коридор Ивайло Бояджиев и той откри резултата за Локомотив. Врачани заличиха пасива в 40-ата минута, когато Георги Миленов реализира след центриране на Янислав Томов. Обратът стана факт в средата на втората част, когато Асен Русинов подаде и Пламен Спасов се разписа за окончателното 2:1. Локомотивци натиснаха, но ударите на Ваньо Иванов, Николай Ганчев и Лионел Матадос не сполучиха. В 84-ата минута Йордан Георгиев изпълни корнер и топката кацна на гредата. Накрая Тихомир Тодоров се измъкна сам срещу мездренския вратар, но след удара му по диагонала, топката излезе в аут.