Атлетико Мадрид с изразителна победа, Мемфис дебютира

Aтлетико Мадрид победи с 3:0 Валядолид в среща от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Головете за тима на Диего Симеоне отбелязаха Алваро Мората (18’), Антоан Гризман (24’) и Марио Ермосо (28’)

Aтлети откри резултата в 18-ата минута след брилянтна асистенция на Антоан Гризман. Французинът пусна пас с пета към Мората, който финтира Джауад Ел Ямки и насочи топката в долния ляв ъгъл на Жорди Масип за 1:0.

Шест минути по-късно самият Гризман се разписа. Науел Молина пусна успореден на вратата пас и французинът нямаше проблем да реализира отблизо. В 28-ата минута резултатът набъбна на 3:0. Гризман центрира от пряк свободен удар, Марио Ермосо стреля с глава, Масип успя да спаси, но защитникът на Атлетико Мадрид бе най-съобразителен и направи успешна добавка. Голът бе преглеждан от ВАР за засада, но в крайна сметка бе признат.

През второто полувреме Атлетико пропусна да увеличи аванса си, като в 67-ата минута удар на Анхел Кореа срещна едната странична греда, разходи се по голлинията, и след това удари и другия страничен стълб. В 75-ата минути в игра се появи новото попълнение Мемфис Депай, който замени Алваро Мората.

С тази победа Атлетико остава на четвърта позиция в класирането, на седем точки от  Реал Мадрид и Реал Сосиедад. Валядолид пък продължи с ужасната си серия, като това бе пета поредна загуба без отбелязан гол за тима. С нея която отборът е непосредствено над зоната за изпадане, като е възможно и да падне още надолу след двубоя на Севиля и Кадис.