Астън Вила остави Саутхамптън на дъното

Саутхамптън остана на дъното на класирането, след като загуби с 0:1 домакинството си на Астън Вила. Попадение на Оли Уоткинс в 77-ата минута донесе успеха на бирмингамци. Тимът на Унай Емери имаше предимство в голяма част от срещата, но можеше да си тръгнат и без точки.

Две попадения на “светците” бяха отменени след разглеждане с ВАР - първото полувреме поради засада, а второто поради нарушение. В края на първото полувреме срещата на “Сейнт Мерис” бе спряна за около 10 минути поради наличието на летящ дрон над терена.

Само лидерът в класирането Арсенал има повече точки във Висшата лига от Вила след пристигането на Емери в Бирмингам. Гостите имаха предимство още от началото, но не успяваха да създадат чисти положения през първата част. Те се разминаха с получаване на гол, след като попадение на Че Адамс бе отменено поради засада.

В началото на второ полувреме вратарят на домакините Базуну бе близо до това да подари на съперника. Той обаче се реваншира, като отрази удара на Бейли. Второ попадение на “светците” бе отменено след намеса на ВАР. След удар на Уорд-Праус бе отклонен и топката се озова в мрежата, но голът не бе зачетен поради нарушение срещу Рамзи.

В 77-ата минута Уоткинс засече центриране от фал на Дъглас Луис и откри резултата. Бирмингамци обаче трябваше да разчитат на Емилиано Мартинес. Вратарят се справи с хубав удар на Дженепо и запази преднината на гостите. Отборът на Емери записа пета победа в последните си седем шампионатни срещи е и 11-ти, на точка зад Челси.

Снимки: Imago