Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Фрайбург отнесе здрав бой на “Фолксваген Арена” и сдаде второто място

Волфсбург разби като домакин Фрайбург с 6:0 в мач от 16-ия кръг на подновената след Световното Бундеслига.

Патрик Вимер откри резултата рано-рано още във 2-рата минута. Австриецът получи добро подаване от Яник Герхарт и простреля стража на Фрайбург Майк Флекен за 1:0.

Отново Вимер бе главен герой за “вълците” в 28-ата минута, когато след центриране той подаде майсторски на Йонас Винд, който с глава чукна топката в мрежата за 2:0 за Волфсбург. Само минута по-късно Фрайбург пропусна да се върне в мача, след като удар на Даниел-Кофи Киере мина на сантиметри от вратата.

След по-малко от десет минути разгромът за гостите стана пълен. Мики ван де Вен пусна успореден на вратата пас, топката рикошира в защитник на Фрайбург и попадна в датчанина Винд, който вкара втория си гол в мача за 3:0.

Волфсбург продължи да играе отлично и през втората част. В 56-ата минута “вълците” комбинираха добре, като Феликс Нмеча намери в наказателното поле Яник Герхарт, който реализира четвърто попадение.

Боте Баку вкара пети гол за тима на Нико Ковач в 81-вата минута, когато засече неспасяемо отлично центриране на слезлия като резерва Кевин Паредес. Катастрофата за Фрайбург стана пълна, когато в четвъртата минута на даденото от съдията продължение Джан-Лука Валдшмит реализира дузпа за крайното 6:0.

С тежкото поражение Фрайбург бе изместен от втората позиция от Айнтрахт (Франкфурт) и вече е чак четвърти, като тимът на Унион (Берлин) също намести в топ 3 на класирането. И трите тима са с 30 точки и са на 5 пункта от лидера Байерн (Мюнхен). С успеха си пък Волфсбург поне временно е на 6-а позиция, като това бе пета поредна победа в Бундеслигата за “вълците”.

Снимки: Imago