Ювентус трудно преодоля Монца, Антов грешник за гостите

Ювентус трудно преодоля съпротивата на Монца, но все пак успя да спечели сблъсъка между двата тима от 1/8-финала за Купата на Италия с 2:1 и да се класира за следващата фаза на турнира. Мойс Кийн откри резултата в 8-ата минута, но Матия Валоти изравни в 25-ата. Победното попадение за торинци бе дело на Федерико Киеза в 78-ата минута, а вина за гола имаше и българският бранител на гостите Валентин Антов, който не успя да спре пробива на крилото на Юве, който впоследствие реализира изключително красив гол, с който донесе успеха на своя тим. Така "старата госпожа" си отмъсти за загубата от този съперник в първенството и си уреди среща с Лацио на 1/4-финала.

Треньорът на Юве Масимилиано Алегри бе направил доста промени в стартовата си единайсеторка. Той заложи на Мойс Кийн и Матиас Соуле в предни позиции. Самуел Айлинг-Джуниър и Уестън Маккени бяха на двете крила, а Фабио Мирети, Николо Фаджоли и Леандро Паредес действаха в средата на терена.

В състава на гостите рядък шанс за изява получи българският защитник Валентин Антов. Наставникът Рафаеле Паладино разчиташе още на Кристиан Гюткяер на върха на атаката и Матия Валоти зад него. В средата на терена пък оперираха Матео Песина, Филипо Ранокия и Андреа Колпани.

Първата възможност в мача бе за домакините. В 5-ата минута Айлинг-Джуниър проби отляво  и центрира остро в наказателното поле, топката стигна до Николо Фаджоли, който стреля от воле, но на сантиметри до гредата.

Три минути по-късно резултатът бе открит. Уестън Маккени центрира отдясно и сложи топката на главата на непокрития Мойс Кийн, за когото бе лесно да отбележи отблизо за 1:0.

В 25-ата минута обаче Монца възстанови равенството с първата си възможност в мача. При едно центриране от корнер Матия Валоти бе изпуснат от защитата и с глава порази вратата за 1:1.

Този гол като че ли даде криле на гостите и само минута по-късно те имаха нов добър шанс. Матео песина получи пас в коридор и излизаше очи в очи с Матия Перин, но вратарят излезе и самоотвержено се хвърли в краката на съперника, за да улови топката.

Ювентус отговори с пробив и удар по земя на Айлинг-Джуниър в 35-ата минута, преминал опасно близо до гредата, но в аут.

Минута по-късно и Матиас Соуле стреля много опасно и вратарят Алесио Краньо трябваше да прави решително спасяване.

Втората част започна с шанс за гостите. Ранокия стреля от дистанция, но не притесни твърде много Матия Перин, който улови.

В 49-ата минута пък Юве пропусна страхотен шанс. Кийн излезе очи в очи с вратаря на съперника, но Алесио Краньо излезе и блокира удара му.

В 59-ата минута Валентин Антов получи първия жълт картон в мача. Той бе финтиран от Айлинг-Джуниър на левия фланг и бе принуден да го спъне, за което получи и официално предупреждение.

Гостите продължаваха да са опасни на контратака. При една такава в 73-тата минута Колпани напредна, освободи си пространство и стреля по земя, но в ръцете на Перин.

В 76-ата минута Ювентус отбеляза втори гол чрез Мойс Кийн, но той не бе зачетен заради засада.

Две минути по-късно "бианконерите" все пак излязоха напред в резултата. Федерико Киеза елиминира Валентин Антов по лявото крило, след това финтира още един защитник на съперника и с брилянтен диагонален удар заби топката в далечния ъгъл на вратата за 2:1.

В 90-ата минута Анхел ди Мария излъга съперник, излезе сам срещу вратаря и опита да стреля технично, но не достатъчно силно и точно, за да преодолее Краньо.

Все пак Ювентус си свърши работата и се добра до следващата фаза на турнира, докато Монца приключва участието си дотук.