Янко Янков: Горд съм с показаното от момчетата

Треньорът на баскетболния отбор на Шумен сподели, че е горд от представянето на своите състезатели, които допуснаха загуба със 72:78 от Академик Пловдив в среща от 16-ия кръг на НБЛ.

Академик Пловдив излъга Шумен

„Горд съм с показаното от момчетата, определено 40 минути на паркета бяхме равностойни, на моменти и по-добри. Категорично ни надскочи отборът на Пловдив. Това днес се оказа пагубно за победата, защото говорехме за тези неща. Академик Пловдив до днешната среща бяха на първо място по борби в лигата. Говорихме в дните на подготовката, но липси в състава се отразиха на нашата борба. Николай Георгиев днес ни липсваше. Само с двама типични, високи състезатели да издържим 40 минути...

Беше доста тежко, но пак казвам - поздравявам момчетата. В доста тежка серия откъм срещи сме, в събота ни предстои трета среща за 6 дни и се надявам да вдигнем отбора, да се възстановим колкото е възможно, и физически, въпреки натоварената програма да отидем в Ямбол за победа. Ако играем по начина, по който играхме днес, въпреки че сме гости можем да измъкнем победата в Ямбол. Пак си имахме нашия спад във втората четвърт, 2-3 черни минути, серия от 15:0 за противника, което ги върна в срещата и им даде по-добро самочувствие. Добра защита от наша страна, справихме се с водещите реализатори на Пловдив, но са класен отбор, с дълга ротация и не ни стигнаха силите в края.“