VAR лиши Сампдория от равенство срещу Емполи

В драматичен мач от 18-ия кръг на италианската Серия “А”, продължил 103 минути минути отборът на Емполи спечели домакинството си срещу Сампдория с минималното 1:0. Единственият гол в срещата отбеляза Тайрън Ебуехи (55'). В добавеното време Сампдория вкара гол, който не бе зачетен, който не бе зачетен заради намеса на системата VAR.

С успеха Емполи събра актив от 22 точки и се изкачи до 12-ото място в италианския шампионат. Сампдория пък е предпоследен с едва 9 точки и се намира на цели 7 пункта зад първия над “опасната зона” - Сасуоло.

И двата отбора се впуснаха в атаки още от първите минути в търсене на важни точки и не загубиха много време в опознаване на съперника. Само за първото полувреме футболистите отправиха към двете врати общо 8 удара, но те рядко бяха в очертанията на вратата и логично Емполи и Сампдория се оттеглиха при нулево равенство на полувремето.

Второто полувреме продължи тенденцията на първото, като остротата на атаките се засили. Това даде резултат в лагера на Емполи, който откри чрез Тайрън Ебуехи в 55-ата минута.

След гола гостите от Сампдория се опитаха да се върнат в срещата и наложиха натиск. Емполи пък чакаше удобен момент да решат всичко чрез светкавична контраатака.

Истинска драма се разигра в добавеното време, което продължи над 13 минути, когато отборът на Сампдория отбеляза гол чрез защитника Омар Коли. В суматохата реферът Алберто Санторо забеляза нещо нередно и поиска преразглеждане от системата VAR, за да провери редовността на гол. Около две минути му отне, за да прецени, че голът не трябва да бъде зачетен. На повторението се видя как при карамбола в наказателното поле нападателят на Самп - Маноло Габиадини докосва топката с ръка.

Това беше и последното действие в мача, кой приключи с неприятни разправии и показан жълт картон за Филип Джурич заради суматохата около отменения гол.