Лил нямаше проблеми срещу Троа

Лил победи Троа с 5:1 в мач от 19-ия кръг на Лига 1. По два гола за успеха на домакините вкараха Мохамед Байо и Джонатан Дейвид, един добави Ален Виржинюс.

Интригата в мача приключи още преди почивката, като Байо откри резултата, а в добавеното време канадският таран Дейвид удвои аванса на Лил. В началото на второто полувреме Байо направи преднината на "песовете" класическа. Троа намери сили да върне един гол чрез Мама Балдe, но Виржиниус вкара четвърти гол, а Дейвид заби петото попадение малко преди края на редовното време.

С успеха Лил изпревари Лориен и излезе на пето място с 34 точки, колкото имат и борещите се за европейски квоти Рен и Монако. Троа се смъкна с една позиция и вече е 14-и в Лига 1 с 18 пункта.

Снимки: Imago