Тони поведе Брентфорд към трета поредна победа

Брентфорд постигна трета поредна победа в Премиър лийг, след като надигра с 2:0 Борнемут у дома. Айвън Тони откри от дузпа в 39-ата минута, а Матиас Йенсен удвои в 75-ата. С този успех „пчеличките“ изпревариха Ливърпул във временното класиране на Висшата лига. В миналия кръг тимът на Томас Франк победи именно мърсисайдци. Борнемут пък допусна четвърто поредно поражение в първенство и общо шесто такова във всички турнири и остава само на точка над зоната на изпадащите.

Айвън Тони се завърна сред титулярите на Брентфорд. Кристофър Айер и Джош Дасилва също започнаха. Нето стартира за Борнемут, но Доминик Соланке пропусна двубоя. Мястото му бе заето от Кийфър Муур. Джак Стейси замени Адам Смит.

В 37-ата минута Тони премина зад гърба на Сенеси, след което бе повален от бранителя. Реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Решението му бе потвърдено от ВАР, а Тони реализира точно дузпата, отбелязвайки 13-ия си гол във Висшата лига през този сезон.

Борнемут имаше добър период през второто полувреме. В 67-ата минута Давид Рая спаси удар на Дембеле. Брентфорд обаче нанесе своя удар в 75-ата минута, когато домакините организираха страхотна контраатака. Дасилва проби отляво, след което потърси Йенсен около границата наказателното поле. Датчанинът добре си пое, направи две крачки и стреля силно в десния ъгъл за крайното 2:0.

Снимки: Imago