Втората поредна победа на Нотингам Форест донесе четвърта последователна загуба на Лестър

Нотингам Форест за първи път постигна две поредни победи в Премиър лийг след завръщането си в елита, след като надделя у дома с 2:0 над Лестър в дербито на Източен Мидландс. Уелският национал Бренан Джонсън (56', 84') отбеляза и двете попадения след страхотни асистенции на Морган Гибс-Уайт. „Лисиците“ предложиха малко в офанзивен план и логично допуснаха четвърто поредно поражение в първенството. Отборът на Брендън Роджърс е само на две точки от зоната на изпадащите.

Двата отбора изиграха доста скучно първо полувреме, в което Барнс пропусна най-добрата възможност. В 14-ата минута Олбрайтън го намери непокрит, но от десетина метра Барнс стреля встрани. Пет минути след подновяването на играта англичанинът направи втори подобен пропуск, стреляйки отново неточно от чиста позиция.

Тези пропилени ситуации бяха наказани. В 57-ата минута Гибс-Уайт изведе Джонсън зад защитната линия на Лестър. Нападателят на домакините преодоля излезлия напред Уорд, след което прати топката в опразнената му врата. Страничният рефер вдигна флага си за засада, но ВАР отмени това решение и попадението бе зачетено.

Пет минути преди края Джонсън вкара второ попадение, след като отново получи страхотно подаване от Гибс-Уайт, овладя добре и стреля безкомпромисно, оформяйки крайния резултат.

Снимки: Imago