Норвегия спечели женската щафета в Руполдинг, националният отбор на България по биатлон остана на 15-о място

Националният отбор на Норвегия за жени спечели щафетата на 4 х 6 километра в германския зимен център Руполдинг от поредния кръг за Световната купа по биатлон. Норвежките, които бяха в състав Каролине Кнотен, Рагнхилд Фемстейневик, Марте Олсбу Ройзеланд и Ингрид Тандреволд, завършиха с шест допълните патрона и нито една наказателна обиколка, като пресякоха финалната линия с време от 1 час, 8 минути и 17.3 секунди. За скандинавския тим това бе първа победа от началото на сезона в Световната купа при жените, без значение дали става дума за индивидуален, или отборен старт.

Много добро представяне в днешния ден регистрира и българската щафета, която остана на 15-о място. Милена Тодорова, Лора Христова, Валентина Димитрова и Даниела Кадева използваха четири допълнителни патрона и завъртяха една наказателна обиколка, като в крайна сметка останаха на 4:32.3 минути зад победителките от Норвегия. Христова и Димитрова свалиха всички 10 мишени с по 10 изстрела, докато Кадева използва един допълнителен патрон. Милена Тодорова също мина с нула на легнал, но имаше проблеми при стрелбата си от положение прав и там дойде наказателната обиколка.

На второ място в днешния ден завърши щафетата на домакините. Германките в състав Анна Вайдел, Ванес Фойгт, София Шнайдер и Денизе Херман-Вик завършиха с 10 допълнителни патрона на 15.3 секунди от Норвегия.

Бронзовото отличие стана притежание на състава на Италия - Самуела Комола, Лиза Витоци, Ребека Паслер и Доротея Вирер, който с четири допълнителни патрона приключи на 33.5 секунди изоставане.

Място в шестицата заеха още щафетите на Швейцария, Чехия и Франция. Разочарованието на деня бяха шведките, които завършиха едва седми, като те използваха осем допълнителни патрона и въртяха една наказателна обиколка.

В класирането при щафетите след три от общо пет проведения състезания води тимът на Швеция с 201 точки, на точка пред Германия и на шест пред Норвегия.

Кръгът от Световната купа в Руполдинг завършва в неделя с масов старт на 12,5 километра при жените и масов старт на 15 километра при мъжете.