Алер с хеттрик във втория мач след завръщането си

Нападателят на Борусия (Дортмунд) Себастиан Алер отбеляза хеттрик за тима при победата над Базел с 6:0 в контрола, играна в испанския курорт Марбея. Това беше вторият мач на играча, след като той са завърна на терена след продължително лечение заради рак на тестисите.

Футболистът от Кот д'Ивоар вкара от дузпа в 81-вата минута, добави второ попадение пет минути по-късно и реализира хеттрика си в 88-ата минута след корнер. За трите гола му трябваха точно 7 минути и 32 секунди. Контролата се игра 109 минути, за да се даде повече време на футболистите на терена.

Алер се завърна на терена като резерва във вторник при победата над Фортуна Дюселдорф с 5:1. Роденият във Франция Алер стана голмайстор на нидерландското първенство през миналия сезон, след като вкара 21 попадения за Аякс, като добави още 11 в Шампионската лига.

Снимки: Imago