Хебър с тежко поражение от Берлин РВ в Шампионската лига насред Пазарджик

Българският първенец Хебър (Пазарджик) не успя да се справи с германския шампион Берлин Рисайклинг Волейс в груповата фаза на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига.

Воденият от Камило Плачи тим отстъпи на съперника с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) в последното си домакинство от група В на надпреварата, изигран в зала "Васил Левски".

"Тигрите" остават четвърти в класирането с 2 точки (5 поражения), Берлин е трети с 8 точки (3 победи, 2 загуби).

22 Хебър - Берлин Рисайклинг Волейс 0:3 🏐

Последният мач от груповата фаза на Шампионската лига за пазарджиклии е на 25 януари (сряда), срещу Халкбанк (Анкара).

Селекционерът Камило Плачи даде шанс за изява на почти всички състезатели.

Участие не взе наскоро възстановилият се от контузия Николай Николов.

Тодор Алексиев отигра трудна топка от зона 4 за 2:2 в началото на двубоя. Германският шампион поведе с 6:3. Тимоти Карле атакува по блокадата и Берлин РВ поведе с 10:7. Успешна атака на Варек Шотола от зона 2 и 13:10 за гостите. Виктор Йосифов атакува успешно в центъра за 11:13. Ас на Виктор Йосифов изравни резултата при 14:14. Френският наставник на Берлин Едрик Енар взе прекъсване. Единична блокада на Илия Петков и Хебър поведе с 15:14. Троен блок спря атака на Тодор Алексиев и гостите поведоха с 20:17. Камило Плачи  взе прекъсване за първенеца на България. Симон Хирш би сервис в аут - 19:23. Волейболистите на Берлин РВ спечелиха първата част

Волейболистите на Берлин РВ поведоха с 6:3 в началото на втората част. Якопо Масари атакува в мрежата и гостите поведоха с 10:5. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Илия Петков отигра атака в центъра за 6:10. Преднината на гостите нарасна до 15:9. Успешна атака и успешна блокада на Виктор Йосифов и Хебър намали резултата до 12:16. Ас на Марек Шотола и 19:12 за гостите. Пайп на Тимоти Карле и 22:16 за възпитаниците на Седрик Енар. Блокада спря атака на Трифон Лапков и Берлин спечели втората част с категоричното 25:16.

Волейболистите на Берлин РВ поведоха с 5:3 в началото на третата част. Атака на Виктор Йосифов изравни при 6:6. Берлинчани поведоха с 11:8. При 8:12 Камило Плачи взе прекъсване. Технична атака на Марек Шотола и 13:8 за гостите. Якопо Масари атакува в аут - 9:15. Марек Шотола атакува мощно от зона 2 за 16:11. Антон Бреме спря с единична блокада атака на Якопо Масари за 21:15. Мартин Симеонов върна една точка с атака - 16:21. Марек Шотола отигра по диагонала от зона 2 за 23:16. гостите стигнаха до мачбол при 24:17. Ас на Трифон Лапков и атака на Иван Латунов намалиха резултата до 20:24. Волейболистите на Берлин РВ спечелиха третата част с 25:20 и мача с категоричното 3:0 гейма.

Най-резултатни за Хебър бяха Виктор Йосифов със 7 точки, Тодор Алексиев, Симон Хирш и Якопо Масари с по 5.

За Берлин Волейс Марек Шотола реализира 20 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - БЕРЛИН РВ (ГЕРМАНИЯ) 0:3 (20:25, 16:25, 20:25)
ХЕБЪР: Александер Туш 1, Симон Хирш 5, Тодор Алексиев 5, Якопо Масари 5, Виктор Йосифов 7, Илия Петков 4 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов 2, Трифон Лапков 3, Добромир Димитров, Иван Латунов 3)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
БЕРЛИН РВ: Йоханес Тиле 2, Марек Шотола 20, Тимоти Карле 12, Рубен Шот 6, Сашо Щалекар 6, Антон Бреме 13 - Сатоши Цуики-либеро (Анти Ронканен, Аршдийп Досанж, Коди Кесел 1)
Старши треньор: СЕДРИК ЕНАР.

Мачове от 5-ия кръг в група „В“ на Шампионската лига по волейбол за мъже:

Хебър - Берлин Волейс - 0:3 (20:25, 16:25, 20:25)

от вчера: Халкбанк Анкара - Алурон Варта Заверче - 3:2 (21:25, 25:23, 23:25, 25:23, 19:17)