Марица отново не успя да спечели мач от Шампионската лига в Пловдив

Марица (Пловдив) допусна трета поредна загуба в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени.

Възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов отстъпиха с 0:3 (14:25, 15:25, 19:25) като домакини на румънския КСМ Търговище пред 1850 зрители в зала "Колодрума" в Пловдив.

По този начин българският шампион остава последен в подреждането на група "Е" на надпреварата с три поражения и без спечелен гейм.

Волейболистките на Джовани Капрара бяха по-концентрирани във важните моменти и благодарение на добрата си игра в защита и високата си ефективност в нападение стигнаха категорично до крайния успех, който е първи за тях в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Волейболистките на Търговище поведоха с 3:1 след атака на Ана Мария Матей. Националката Мира Тодорова атакува успешно за 6:4 за Търговище. Пайп на Добрина Христоскова намали резултата до 6:7. Боряна Ангелова задържа топката в атака и Търговище поведе с 14:9. "Краче" на Мира Тодорова и 16:10 за румънския тим. При 13:21 Борислав Краченов взе прекъсване за Марица. Дениса йоанна Йонеску донесе успеха на Търгавище в първата част с 25:14.

Мария Кривошийска изведе Марица напред в началото на втората част с 5:3. 16-годишната Мария-Габриела Миличевич атакува успешно от зона 4 за 6:4. Успешна атака на Мира Тодорова възстанови равенството при 6:6. Гостенките успяха да поведат с 11:8. Борислав Крачанов побърза да вземе прекъсване за Марица. При 8:13 Виктория Коева замени Добрина Христоскова в състава на домакините. Волейболистките от Румъния дръпнаха с 16:10 след успешна атака. Възпитаничките на Джовани Капрара поведоха с 20:12. Борислав Крачанов взе второто си прекъсване. Ас на Мария Кривошийска - 14:20. Блокада на Мира Тодорова спря атака на Ива Дудова 14:21. Пайп на Йована Миросавлевич даде преднина на румънките от 23:15. Нов пайп на Йована Миросавлевич и Търговище спечели втората част с 25:15.

Волейболистките на Марица поведоха с 3:0 в началото на третата част след мощна атака на Виктория Коева от зона 4. Ас на Ива Дудова и 4:0 за Марица. Блокада на Мария Кривошийска даде аванс от 5 точки при 5:0. Виктория Коева отигра трудна топка в атака за 6:4. Ана Бийелица успя да изравни резултата при 7:7. Гостенките успяха да поведат убедително при 13:10. Единична блокада на Мария Кривошийска и 11:13. Търговище дръпна с 19:15. Борислав Крачанов взе прекъсване за Марица. Ас на Ана Бийелица и 21:16. Волейболистките на на Търговище спечели третата част с 25:19, а с това и мача с 3:0 гейма.

Най-резултатни за победата на КСМ бяха Ана Биелица и Йована Миросавлевич с по 15 точки.

За българския шампион Ива Дудова се отчете с 10 точки.

В следващия мач Марица ще пътува до Истанбул за визита на турския гранд Еджзаджъбашъ на 18 януари, докато КСМ Търговище ще гостува на полския Хемик (Полице).

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - КСМ ТЪРГОВИЩЕ (РУМЪНИЯ) 0:3 (14:25, 15:25, 19:25)
МАРИЦА: Лора Славчева 3, Ива Дудова 10, Добрина Христоскова 5, Мария-Габриела Миличевич 3, Боряна Ангелова 4, Мария Кривошийска 7 - Ивелина Монова-либеро (Мила Пашкулева-либеро, Виктория Коева 5)
Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ
ТЪРГОВИЩЕ: Илка Ван Де Вийер 1, Ана Бийелица 15, Мария Адриана Матей 8, Йована Миросавлевич 15, Дениса Йоана Йонеску 5, МИРА ТОДОРОВА 7 - Николина Божичевич-либеро
Старши треньор: ДЖОВАНИ КАПРАРА.

СНИМКИ: startphoto.bg