Писателят Иво Иванов с прогнози за победителя на Евро 2024 и ролята на Везенков в Торонто Раптърс

№4 в схемата Каролин Гарсия е на четвъртфинал в Аделаида

Поставената под номер 4 в схемата Каролин Гарсия (Франция) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Аделаида (Австралия) с награден фонд 780 637 долара.

Гарсия спечели срещу Катержина Синиакова (Чехия) с 6:3, 3:6, 7:5 за 2:17 часа.

Гарсия започна отлично и след два пробива взе първия сет, преди Синиакова да изравни резултата след 6:3 във втората част.

Третият сет беше равностоен, но Гарсия успя да направи пробив в 12-ия гейм да приключи двубоя за малко повече от два часа с третия си мачбол.

Срещата беше първа за Гарсия в турнира, след като тя почиваше в първия кръг, а двубоят приключи малко преди полунощ.

"Трябваше да чакам много дълго време, за да започна, така че беше много трудно. Синиакова игра невероятен тенис, което ми създаде много проблеми", каза Гарсия в интервюто си на корта.

Запитана как успя да обърне нещата в своя полза в крайна сметка, Гарсия каза: "В последните няколко гейма бях по-стабилна. Бях агресивна и се опитах да бъда по-близо до основната линия".

В следващия кръг Гарсия ще играе срещу олимпийската шампионка от Токио 2020 Белинда Бенчич (Швейцария), която надделя по-рано днес над Анна Калинская (Русия) с 6:3, 6:3.