Танаси Кокинакис отстрани водача в основната схема в Аделаида

Австралиецът Танаси Кокинакис отстрани водача в основната схема на турнира по тенис за мъже в Аделаида Андрей Рубльов (Русия) с 6:4, 3:6, 6:3. В следващия етап на турнира с награден фонд 642 735 долара 26-годишният представител на домакините ще играе със сърбина Миомир Кецманович. Сърбинът Кецманович, който е и номер 6 в схемата на турнира, елиминира австралийския участник с уайлдкарт Джейсън Кюблер с 5:7, 7:6 (1), 6:4.

Андрей Рубльов, водач в основната схема и шампион от 2020-а година, загуби подаването си в третия гейм на първия сет и до края му дори не стигна до своя възможност за пробив. Във втория сет Рубльов направи единствения пробив, като поведе за 3:1. Кокинакис, който в началото демонстрираше стабилен сервис, опита да стигне до рибрейк в деветия гейм. Но и двете възможности не бяха реализирани. В момента номер 110 в света, австралиецът показа най-доброто от себе си в третия сет. Той поведе с 3:1, след което защитата му беше почти безупречна и от втори мач-пойнт успя да си осигури още една победа.

След три достигнати четвъртфинала в турнири на АТР през миналата година, Джак Дрейпър продължава със силното си представяне и сега. 21-годишният британец отстрани Томи Пол (САЩ), 35-и в световната ранглиста, с 6:4, 6:4. Така за следващата фаза ще има възможност да се докаже срещу финалиста от миналата година Карен Хачанов.

Хачанов, който е номер 3 в схемата на турнира, отстрани шампиона от турнира ''София Оупън'' Марк-Андреа Хюзлер с 6:4, 6:4.

Ще има и изцяло испански четвъртфинал между Роберто Баутиста Агут (номер 4) и Алехандро Давидович Фокина. Баутиста Агут се бори два мача срещу 35-годишния Робин Хаазе и го победи с 6:3, 3:6, 6:3. Давидович Фокина пък отстрани представителя на домакините Джон Милман с 6:3, 6:3.

Кореецът Куон Сун-У пък елиминира номер 2 – друг испанец Пабло Кареньо Буста  с 3:6, 6:4, 6:4 и ще спори за място на полуфинала с Микаел Имер (Швеция).