Бадоса, Бенчич и Квитова продължават на четвъртфиналите в Аделаида

Олимпийската шампионка Белинда Бенчич (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Аделаида (Австралия) с награден фонд 780 637 долара.

Номер 13 в световната ранглиста и осма поставена Бенчич победи Анна Калинская от Русия с 6:3, 6:3 за 91 минути и в следващия кръг очаква победителката от двубоя между Каролин Гарсия (Франция) и Катержина Синиакова (Чехия).

"Беше наистина оспорван мач. Мисля, че загубих концентрацията си за малко във втората част, но успях да се върна и да затворя мача в два сета. Наистина се опитвам да бъда по-последователна, чувствам, че играта ми е добре, но понякога се отпускам", каза Бенчич.

Бившата шампионка от "Ролан Гарос" Петра Квитова (Чехия) също продължава напред след успех над Цинвън Чжън. Китайката се отказа поради контузия след първия сет при резултат 7:6(6).

Номер 9 Паула Бадоса (Испания) елиминира Кая Канепи (Естония) с 6:1, 7:5 и в спор за място на полуфиналите ще срещне Беатрис Адад Мая (Бразилия), която постигна успех над Аманда Анисимова (САЩ) с 6:4, 7:5.

Финалистката от Откритото първенство на Австралия през миналата година Даниел Колинс (САЩ) победи швейцарката Джил Тайхман с 6:3, 7:6(2).

Още две от поставените продължават напред. Номер 5 Даря Касаткина (Русия) спечели срещу Барбора Крейчикова (Чехия) с 6:2, 7:5, а шестата поставена Вероника Кудерметова спечели без игра срещу сънародничката си Екатерина Александрова, която се отказа поради контузия.