Арсенал посече Оксфорд с три бързи гола и си уреди среща с Ман Сити

Арсенал не срещна особени затруднения в гостуването си на Оксфорд Юнайтед от 3-тия кръг на ФА Къп. Макар да не впечатлиха особено с играта си, лондончани постигнаха комфортна победа с 3:0, без да хвърлят много усилия. Те решиха всичко в рамките на 13 минути през второто полувреме чрез попадениe на Мохамед Елнени в 63-ата и две на Еди Нкетия в 70-ата и 76-ата минута. Така "артилеристите" си уредиха среща с Манчестър Сити в следващия етап на турнира.

Домакините заложиха на трима в атака в лицето на Били Бодин, Матю Тейлър и Джош Мърфи. В халфовата линия пък действаха Маркъс Самюел, Люис Бейт и Камерън Бранаган.

Микел Артета пък бе решил да даде почивка на част от титулярите си. Той започна мача с Еди Нкетия, Букайо Сака и Габриел Мартинели в предни позиции. Мохамед Елнени, Самби Локонга и Фабио Виейра пък имаха задачата да градят играта в центъра на терена.

Срещата започна с натиск на Арсенал, но поне в първия половин час гостите не успяваха да стигнат до някакви по-сериозни голови опасности пред противниковата врата.

В 35-ата минута играчите на "артилеристите" претендираха за дузпа за игра с ръка на защитник на Оксфорд, който блокира удар на Букайо Сака. Съдията обаче прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В 43-ата минута Нкетия си освободи пространство в пеналта на съперника, но стреля над напречната греда.

Все пак през първото полувреме и двата тима не успяха да направят нещо по-интересно и първите 45 минути завършиха без точен удар в някоя от двете врати.

В началото на втората част домакините създадоха една от първите си по-интересни атаки. Матю Тейлър получи прекрасен пас зад защитата, но сантиметри не му достигнаха да догони топката и тя бе уловена от вратаря Матю Търнър.

Арсенал бързо се активизира и в 55-ата минута Букайо Сака направи хубав пробив в наказателното поле, отправи удар, който обаче бе избит от защитник пред голлинията.

При втората си по-добра възможност гостите поведоха в резултата. В 63-тата минута при едно центриране от фаул Мохамед Елнени бе изпуснат от защитата и отблизо с глава порази вратата за 0:1.

Много бързо след това падна и втори гол. В 70-ата минута Виейра подаде прекрасен извеждащ пас за Еди Нкетия, който финтира вратаря и без проблеми вкара за 0:2.

Третото попадение за "артилеристите" също не закъсня. В 76-ата минута отново Нкетия получи пас зад защитата и много елегантно чукна топката покрай вратаря за да докара нещата до 0:3.

В 81-вата минута при поредната контраатака на Арсенал топката се озова в Емил Смит-Роу, който стреля опасно, но след рикошет кълбото мина на сантиметри от гредата.

В 89-ата минута Нкетия пробва изстрел от далечна дистанция, но топката профуча над вратата.

В крайна сметка Арсенал си свърши работата и вече знае, че в следващия кръг ще има далеч по-тежко препятствие в лицето на Манчестър Сити. "Артилеристите" ще гостуват на "Етихад", като тепърва ще се уточнява точната дата на сблъсъка.

Снимки: Imago