Везенков с основна роля за поредния разгром на Олимпиакос в Гърция

Отборът на Олимпиакос затвори първото завъртане в гръцкия шампионат с убедителна победа. Александър Везенков и съотборниците му разгромиха АЕК Атина със 111:71 в последния мач от 11-ия кръг на шампионата. Двубоят се проведе в “Двореца на мира и приятелството” в Пирея.

Везенков се завърна в титулярната петица на гръцкия гранд за първи път от три мача насам. Възстановеният от контузията в адуктора български национал прекара точно 20 минути на терена, за които се отличи с 15 точки, 1 борба, 4 асистенции и 2 откраднати топки. При стрелбата си българинът бе 6/8 от игра, всичките за две точки, като също така вкара 3 от 4-те си наказателни удара.

Така Олимпиакос продължава да е №1 във временното класиране с баланс от 11-0. АЕК остава на седмата позиция с актив от 6-5.

Иначе двата тима направиха хубава първа четвърт, в която интригата все още не си беше тръгнала от залата. Все пак от втория период нататък Везенков и компания взеха нещата изцяло в свои ръце и още до почивката дистанцията се увеличи до цели 22 точки при 60:38. Оттам нататък старши треньорът на Олимпиакос Йоргос Барцокас вече можеше да разчита на всякакви ротации в своите редици, като всеки един от баскетболистите в групата му получи поне 10 минути игрово време.

Айзея Кенън бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Янулис Ларенцакис добави още 17 точки, Михаил Лунцисд наниза 14, а Костас Слука добави 11.

Акил Мичъл пък бе най-добър за АЕК Атина с 18 точки и 10 борби.