Милан рухна в последните минути на сблъсъка с Рома

Отборите на Милан и Рома завършиха наравно 2:2 в драматичен сблъсък на “Джузепе Меаца” от 17-ия кръг на Серия "А". “Росонерите” се виждаха като победители след голове на Пиер Калюлю (30’) и резервата Томазо Побега (77’), но късни попадения на Рожер Ибаньес (87’) и Тами Ейбрахам (90+3’) донесоха точка за “вълците”.

Както се очакваше, Стефано Пиоли не направи нито една промяна в стартовия си състав след успеха с 2:1 над Салернитана. Така Оливие Жиру отново водеше атаката на тима, като в предни позиции му помагаха Алексис Салемакерс, Браим Диас и Рафаел Леао. Наказаният Жозе Моуриньо обаче предприе две промени в стартовите си 11. В средата на терена Бенямин Тахирович беше заменен от друг младок - Никола Залевски, докато Тами Ейбрахам се завърна като титуляр за сметка на Стефан Ел Шаарауи.

Преди началото на мача имаше минута мълчание в памет на бившите италиански национали Енрико Кастано и Джанлука Виали, като феновете на домакините почетоха с транспарант и някогашния си наставник Синиша Михайлович. Още в третата минута Сандро Тонали стреля с глава, но го направи твърде неточно. Джанлука Манчини бързо си изкара жълт картон, заради който ще пропусне мача с Фиорентина. Двубоят веднага навлезе в спокойно темпо, като преобладаваха центриранията, които обаче бяха несполучливи. В 29-ата минута Диас стреля от дистанция, а Руи Патрисио изби в корнер. При последвалото центриране Пиер Калюлю отправи неспасяем за вратаря удар с глава и така откри резултата в полза на домакините. В 42-рата минута Залевски нанесе далечен шут, който профуча покрай вратата. Малко след това Пауло Дибала също стреля от дистанция, но не намери целта.

Втората част започна с шут на Леао, при който топката прелетя над вратата. Последваха удари на французите Тео Ернандес и Жиру, но Патрисио успя да ги спаси. В 61-вата минута Диас също стреля, но този път на вратаря не му се наложи да се намесва. В 72-рата минута Тонали получи жълт картон за реплика към съдията и затова ще пропусне мача с Лече. Пет минути по-късно Леао намери с пас непокрития Побега, който отбеляза първия си шампионатен гол за "Дявола". "Вълците" обаче съумяха да върнат едно попадение в 87-ата минута с първия си точен удар в мача, след като Рожер Ибаньес се разписа с глава след корнер. В добавеното време гостите отново се възползваха от слабостта на своя опонент при статични положения. При центриране от фал Чиприан Татарушану изби шута на резервата Неманя Матич, но със своята добавка Ейбрахам беше точен за крайното 2:2.

Така Милан не успя да си върне второто място в класирането и остана трети с 37 точки, отстъпвайки на Ювентус само по голова разлика, а дистанцията от лидера Наполи нарасна на 7 пункта. Рома пък си запази шестата позиция с 31 точки, колкото има и Лацио но с по-добро голово съотношение.

МИЛАН - РОМА 2:2

1:0 Калюлю (30')

2:0 Побега (77')

2:1 Ибанес (87')

2:2 Ейбрахам (90+3')

Милан: Татарушану, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Бенасер, Тонали, Салемакерс, Диас, Леао, Жиру

Рома: Патрисио, Манчини, Смолинг, Ибанес, Зеки Челик, Кристанте, Пелегрини, Залевски, Дибала, Дзаниоло, Ейбрахам

Снимки: Gettyimages