Балкан си върна на ЦСКА

Отборът на Балкан превзе втората позиция в класирането на НБЛ. Шампионите регистрираха деветата си победа през настоящия сезон, след като надвиха ЦСКА със 81:67 (22:21, 23:16, 17:15, 19:15) в дербито на 14-ия кръг в НБЛ. По този начин ботевградчани взеха реванш от “армейците” за поражението си в първия мач в София, когато тимът на Росен Барчовски спечели със 78:72.

Така Балкан вече е втори в таблицата с баланс от 9 победи и 3 загуби, докато ЦСКА е на четвъртата позиция с актив от 7 успеха и 6 поражения.

Двубоят беше доста равностоен през първото полувреме, в което разликата рядко превишаваше границата от пет точки. Едва в края на втората четвърт домакините се снабдиха с по-сериозен аванс в резултата, благодарение на серия от шест поредни точки за край на първите 20 минути - 45:37 в полза на Балкан.

През второто полувреме домакините не позволиха на своя съперник нито за момент да достигне до обрат, като възпитаниците на Петър Златанович достигнаха до победата безпроблемно при 81:67.

Христо Захариев се отличи с 20 точки и 5 борби за Балкан. Павлин Иванов добави 15 точки, а Николай Грозев се разписа с 10.

Зейн Ноулс реализира 20 точки и хвана 8 борби за ЦСКА. Райли Оуенс допринесе с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Мартин Сотиров приключи с 11.