Ман Юнайтед продължи добрата серия

Манчестър Юнайтед записа седма поредна победа във всички турнири. "Червените дяволи" преодоляха третия кръг на ФА Къп след успех с 3:1 над Евертън. Антони откри резултата още в четвъртата минута, а Конър Коуди изравни в 14-ата минута след грешка на Давид Де Хеа. Автогол на Конър Коуди в началото на втората част изведе отново "червените дяволи" напред, а Маркъс Рашфорд се разписа от дузпа в самия край на срещата.

Отборът на Тен Хаг допусна първи гол след паузата за Световното първенство, но това едва ли ще притесни много наставника, тъй като това бе пета поредна победа за тима след подновяването на клубния футбол. Евертън имаше своите шансове и не игра зле, но записа поредна загуба, а феновете на "карамелите" призоваваха за оставки още преди да е започнала срещата.

Ман Юнайтед стартира двубоя на много високо темпо и поведе още в четвъртата минута. Маркъс Рашфорд получи доста пространство отляво и намери Антони на далечната греда, а бразилецът засече топката в мрежата. "Червените дяволи" доминираха сериозни и създадоха още положения. В шестата минута Марсиал бе стреля от границата на наказателното поле, а топката мина на сантиметри от гредата.

На фона на преимуществото на домакините Евертън изненадващо стигна до изравняване в 14-ата минута след груба грешка на Де Хеа. Малко преди попадението Демарай Грей удари греда. Секунди по-късно Нийл Мопе опита да подаде на съотборник от малък ъгъл, вратарят на Юнайтед пропусна топката през краката си и тя стигна до Коуди, който я прати в мрежата.

Тимът на Тен Хаг бързо можеше да си върне преднината. В 16-ата минута Рашфорд намери Марсиал на отлична позиция, но французинът не се възползва и позволи на Пикфорд да отрази удара му. Ман Юнайтед продължи да доминира, но за известен период гостите ограничиха положенията пред вратата си.

В 32-ата минута Пикфорд се справи отлично с удар от дистанция на Рашфорд, а секунди преди това опит на Антони бе блокиран. Демарай Грей обаче създаваше проблеми на защитата на "червените дяволи". Той няколко пъти направи прекрасни пробиви, но те не завършиха с точно подаване или удар. Малко преди почивката Кристиан Ериксен отправи много хубав удар, но топката мина малко над вратата.

Второто полувреме започна по възможно най-лошия начин за Евертън. Първо Алекс Иуоби получи тежка контузия и напусна терена на носилка, а малко след това Конър Коуди си отбеляза автогол. В 52-ата минута Рашфорд отлично проби отляво и пусна остра топка покрай Пикфорд в малкото наказателно поле. Коуди направи опит да пресече подаването, но заби топката в собствената си мрежа.

Вратарят на "карамелите" продължаваше да има доста работа. Удар на Антони прати топката право в ръцете му, но в 66-ата минута Пикфорд направи блестящо спасяване след удар от дистанция на Бруно Фернандеш. Малко преди тази ситуация гостите стигнаха до първата си добра ситуация за второто полувреме. Дукуре проби отдясно и пусна топката в наказателното поле. Тя стигна до Коулман, чийто удар бе отразен от Де Хеа, а при добавката Миколенко не успя да насочи кълбото към мрежата.

Тимът на Франк Лампард стигна до гол след прекрасна контраатака в 74-ата минута. Попадението обаче бе отменено поради засада след разглеждане с ВАР. Влезлият като резерва Доминик Калвърт-Люин засече подаване на Грей, който бе пред защитата, когато бе изведен от Коулман.

Малко преди края защитата на Ман Юнайтед изглеждаше доста различно от тази, която започна мача, тъй като в игра се появиха Хари Магуайър и Лисандро Мартинес. Това обаче не попречи на гостите да стигнат да създадат напрежение пред вратата на Де Хеа в самия край. Те обаче не стигнаха до реална опасност, а пред другата врата Пикфорд трябваше да се намесва след удар от фал на Рашфорд. Маркъс стигна до своя гол в пети пореден мач. Английският национал се разписа дълбоко в добавеното време от дузпа, отсъдена за нарушение на Годфри срещу Гарначо.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЕВЕРТЪН 3:1
1:0 - Антони (4)
1:1 - Коуди (14)
2:1 - Коуди (52-авт)
3:1 - Рашфорд (90+7)

Снимки: Imago