Пегула надигра Швьонтек, тимът на САЩ поведе с две победи на Полша

Съставът на САЩ поведе с 2:0 победи на Полша на полуфиналите на турнира по тенис за смесени отбори „Юнайтед Къп“ в Сидни (Австралия) с награден фонд 15 милиона долара.

Джесика Пегула осигури перфектен старт за американските тенисисти след победа над водачката в световната ранглиста при жените Ига Швьонтек с 6:2, 6:2 в мач, продължил час и 11 минути.

21-годишната полякиня спечели само един сервис гейм в първия сет, а Пегула дръпна с 5:1 преди да затвори частта с 6:2. След изоставане от 2:3 във втория сет Швьонтек загуби следващите три гейма и отстъпи също с 2:6.

„Мисля, че свърших добра работа. Играх агресивно, сервирах умно и ретурите ми бяха на ниво“, заяви Джесика Пегула, която бе загубила предишните си три мача срещу Ига Швьонтек.

Победата бе първа за американката над действащата номер 1 в ранглистата – резултат, който остави полската тенисистка в сълзи след мача.

„Тя е сред най-добрите играчи в света, така че трябва да покажеш максимума си, за да я победиш. Винаги е било така, дори миналия сезон. Не съм изненадана, защото знам на какво е способна. По-изненадана съм, че аз не успях да отговоря на нивото й днес“, коментира Швьонтек.

В мача на сингъл при мъжете от първия ден на полуфиналния сблъсък Франсис Тиафо надигра Каспер Жук с 6:3, 6:3 за час и 20 минути игра и каза, че представянето на Пегула го е вдъхновило.

„Беше страхотно. Развълнувах се много докато гледах. Толкова бях щастлив за Джесика. Знам какво означава това за нея“, каза Тиафо, цитиран от агенция „Ройтерс“. Той спечели всичките си четири мача на турнира до момента, губейки само сет.

В другия полуфинал се противопоставят отборите на Гърция и Италия.