Канада триумфира на Световното за младежи след победа на финала над Чехия след продължение

Отборът на Канада спечели световната титла по хокей на лед за младежи до 20 години за рекорден 20-ти път. "Кленовите листа" надиграха на финала състава на Чехия с 3:2 след продължение.

Нападателят на Аризона Дилан Гюнтер донесе трофея с победен гол в 6:22 минута на продължението.

Гюнтер се разписа и в редовното време, а другото попадение за канадците бе дело на Шейн Райт, който вкара навръх 19-ия си рожден ден за 2:0. Вратарят на тима Томас Милик се отличи с 24 спасявания.

Чехите се разиграха в последната третина, когато с два бързи гола в рамките на минута, отбелязани от Иржи Кулиха и Якуб Кош, изравниха за 2:2 и пратиха мача в продължение.

С успеха си във финала Канада взе реванша от Чехия за загубата от този съперник с 2:5 на старта на шампионата на 26 декември.

В мача за бронзовите медали САЩ победи Швеция с 8:7 след продължение. Чаз Лусиус се отличи с хеттрик за успеха на американците.