Онс Жабюр се класира за четвъртфиналите в Аделаида

Водачката в схемата Онс Жабюр (Тунис) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Аделаида (Австралия) от сериите УТА 500 с награден фонд 826 837 долара.

28-годишната Жабюр, която заема номер 2 в световната ранглиста, победи във втория кръг румънката Сорана Кърстя със 7:6(3), 6:1 в мач, продължил час и 19 минути игра. Тунизийската тенисистка имаше затруднения само в първия сет, но във втория даде само гейм на Кърстя.

Следващата противничка на Онс Жабюр ще бъде украинката Марта Костюк.

За втория кръг се класираха още представителката на Беларус Виктория Азаренка след успех над китайката Цинвън Чжън с 6:2, 7:5 и я чака мач с Линда Носкова (Чехия), която надигра Клеър Лу (САЩ) с 6:2, 6:2.

Поставената под номер 7 Елена Остапенко (Латвия) отпадна във втория кръг след поражение от румънката Ирина-Камелия Бегу с 3:6, 0:6. Бегу ще играе срещу четвъртата в схемата Вероника Кудерметова от Русия на четвъртфиналите.

Последният четвъртфинален сблъсък ще бъде между втората поставена Арина Сабаленка от Беларус и чехкинята Маркета Вондрушова.