Удинезе се постара, но отново не стигна до победа

Отборите на Удинезе и Емполи завършиха наравно 1:1 на „Дачия Арена“ в двубой от 16-ия кръг на Серия "А". Така фриуланите продължават да са без победа в последните си девет официални мача въпреки силния си старт на сезона.

Тосканците успяха да вкарат с единствения си точен удар в мача, и то още в 3-тата минута. Тогава Томазо Балданци се разписа след асистенция на завърналия се в отбора ветеран Франческо Капуто. Последва домакински натиск до края на двубоя. Малко преди почивката Роберто Перейра разтресе гредата, след като Гулиелмо Викарио се намеси при негов далечен шут. Все пак именно капитанът на Удинезе донесе ремито за своя тим, тъй като беше точен с удар по земя след подаване на Дестини Удоджи. В 79-ата минута Жан-Даниел Акпа-Акпро остави тима си с човек по-малко заради своето изгонване с втори жълт картон, но все пак гостите не допуснаха нов гол.

Така Удинезе остана на осмото място в класирането, но с 25 точки, а Емполи е на 13-ата позиция с 18 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages