Атлетико "реши ребуса" Овиедо и е в следващата фаза на Купата на краля

Атлетико се класира за 1/8-финалите на Купата на краля, след като в днешната вечер спечели с 2:0 като гост на Овиедо. Попаденията за отбора на Диего Симеоне паднаха в двете полувремена и бяха дело на Маркос Йоренте (24’) и Пабло Бариос (83’).

Двубоят започна на високо темпо, а мадридчани създадоха няколко опасности чрез Алваро Мората и Яник Караско. Те откриха резултата в 24-ата минута, когато Гризман отново демонстрира високата си класа и даде страхотен пас към Маркос Йоренте, който се разписа за 1:0.

Овиедо също не изглеждаше беззъб и на свой ред създаде няколко добри положения пред Облак, но с пропуски се отличиха Смюел Обенг и Родриго Тарин.

През втората част нещата на терена не се промениха особено и двата тима продължиха да играят доста отворено в търсене на нов гол. В последните минути домакините от Овиедо дори успяха да осъществят известен натиск в търсене на изравнително попадение. Точно тогава обаче точка на спора сложи появилият се като резерва Пабло Бариос, който се възползва от добра комбинация между Гризман, Регилон и Корея и вкара за 2:0, което се оказа и крайния резултат в двубоя.