Национална лига футзал: Левски - Черно море

Торино се провали срещу последния Верона като домакин

Торино се провали и завърши наравно 1:1 в домакинството си на последния в класирането Верона в мач от 16-ия кръг на Серия А. Гостите успяха да поведат в края на първата част чрез попадение на Милан Джурич, но в 64-ата Алексей Миранчук възстанови равенството.

Първата ситуация за отбелязване в двубоя дойде в средата на първото полувреме, когато реферът Федерико Диониси получи сигнал от ВАР и спря играта, за да прегледа ситуация, която можеше да доведе до дузпа за “биковете”. В крайна сметка след преглед с видосистемата съдията реши, че такава няма.

Гостите успяха да поведат в края на полувремето, когато Джурич изпреварите бранителите на първа греда и с глава прави топката в мрежата за 1:0 в полза на Верона. Именно той бе близо до второ попадение на сметката си пет минути след началото на втората част, но топката премина покрай лявата греда на Ваня Милинкович-Савич.

Торинци наложиха известен натиск и в крайна сметка стигнаха до попадение в 64-ата минута, когато Миранчук се разписа след отличн изстрел в горния ляв ъгъл ъ възстанови равенството за 1:1. Само минутка след това обаче Верона можеше отново да излезе напред, но Лазович, който се оказа напълно непокрит в наказателното поле, стреля покрай гредата.

И двата тима имаха своите положения до края на двубоя, но до нов гол така и не се стигна. С тази точка Торино заема деветото място в класирането с 22 точки, а Верона продължава да е на дъното със само шест.

Снимки: Imago