Третата поредна победа на Фулъм донесе трето последователно поражение на Лестър

Фулъм постигна трети пореден успех в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Лестър като гост в двубой от 19-ия кръг. Александър Митрович даде аванс на лондончани още в 17-ата минута, а след това добрите намеси на Бернд Лено и пропуските на играчите на Брендън Роджърс ги лишиха от възможността да избегнат третото си последователно поражение.

Домакините започнаха доста лошо мача. Още в началните минути Перейра и Вилиан на два пъти пропуснаха добри възможности да открият резултата. В 17-ата минута логичното се случи и Александър Митрович даде заслужена преднина на лондончани. Вилиан за пореден път напредна добре и центрира перфектно в наказателното поле за Митрович, който си свали с гърди, след което стреля безпощадно покрай Уорд.

В 24-тата минута Перес пропусна страхотен шанс да изравни резултата, след като се оказа непокрит на далечната греда след центриране на Тилеманс. Ударът на испанеца обаче премина над вратата. Лестър подобри значително представянето си през втората половина от първата част, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

Тимът на Брендън Роджърс започна много по-добре втората част, но Лено запази преднината на Фулъм, след като спаси вратата си, въпреки че последователно очи в очи срещу него останаха Харви Барнс и Джейми Варди. Опасен изстрел на Тилеманс пък премина встрани от целта.

В 76-ата минута Лено отново бе на висота, след като изби добър удар на Перес от границата на наказателното поле. Четири минути след това и гредата спря домакините след мощен шут на Тилеманс.

Фулъм е на седмо място с равен брой точки с Ливърпул, докато Лестър е на 13-а позиция.

Снимки: Imago