Трикратната шампионка Каролина Плишкова отпадна на старта в Аделаида

Защитаващата титлата си и трикратна шампионка Каролина Плишкова отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Аделаида (Австралия) с награден фонд 826 837 долара. Чехкинята загуби от поставената под номер 7 Елена Остапенко (Латвия) с 1:6, 3:6.

Надпреварата в Аделаида беше подновена след 2-годишно прекъсване заради пандемията от коронавирус, а Плишкова триумфира с трофея през 2017, 2019 и 2020 година.

Победителката през 2009 и 2016 година Виктория Азаренка (Беларус) се класира за втория кръг след успех над украинката Ана Калинина със 7:6(9), 7:6(5). Азаренка навакса пасив от 1:5 гейма, след което отрази три сетбола в тайбрека, за да поведе в резултата. В последствие състезателката от Беларус пропиля ранен брейк аванс, но във втория тайбрека поведе с 5:1 точки и задържа преднината си, за да триумфира.

Китайката Цинвън Чжън отрази мачбол при успеха над шестата в схемата Анет Контавейт (Естония) с 6:1, 4:6, 7:6(7). Азиатката изоставаше с 2:4 пункта в решителния тайбрек на третата част, а при 6:7 беше на едно разиграване от загубата, но с три поредни точки триумфира.