Рен повали Ница в края

Късен гол зарадва Рен срещу Ница и изкачи отбора на Бруно Женесио на четвърто място в класирането на Лига 1. В герой за домакините се превърна Бенжамен Буриго. Халфът продължи да демонстрира формата отпреди паузата за Световното първенство и донесе трите точки на своя тим с попадение в 89-ата минута за крайното 2:1.

Рен имаше сериозно надмощие от самото начало и поведе още при първата си опасна атака. Защитата на Ница не успя да изчисти топката и тя попадна на крака на Мартен Терие, който вкара деветия си гол през сезона. Звездата на отбора от Бретан се разписа и в средата на полувремето, но попадението му беше отменено заради засада.

Ница изненадващо изравни в 21-ата минута. Бившият английски национал Рос Баркли изстреля истински снаряд извън наказателното поле и плонжът на Стив Манданда се оказа напълно безполезен. През второто полувреме "орлетата" дълго удържаха равенството, но в 89-ата минута изпуснаха Буриго и той донесе заслужената победа на домакините.

В класирането Рен вече е пред Монако, но изостава на цели 10 точки от шампиона Пари Сен Жермен. Ница заема 11-ата позиция с актив от 21 точки, колкото има и Реймс.

Снимки: Imago