Евертън измъкна точка срещу слаб Ман Сити въпреки поредния гол на Холанд

Манчестър Сити загуби точки във второ поредно домакинство от първенството. Този път Евертън си тръгна с точка от "Етихад", след като срещата завърши 1:1. Ерлинг Холанд откри резултата с поредния си гол в 24-ата минута. Отборът на Пеп Гуардиола обаче не игра на обичайното си високо ниво и бе наказан. В 64-ата минута Демарай Грей изравни след прекрасен удар.

След този резултат "гражданите" са на четири точки зад лидера Арсенал, който играе по-късно днес и може да увеличи преднината си. Преди срещата Хулиан Алварес показа златния си медал от Световното първенство и бе посрещнат с бурни аплодисменти от феновете на "гражданите".

Секунди след началото на срещата Пеп Гуардиола и всички привърженици на Сити гледаха притеснено към терена, където лекарите оказваха медицинска помощ на Ерлинг Холанд. Той бе настъпан по ахилеса от Годфри, който му събу бутонката. Норвежецът се забави с изправянето си, но нямаше нищо сериозно и не се наложи да бъде сменен.

Шампионът на Англия контролираше събитията на терена, но започна двубоя спокойно, като организираше постепенни атаки, а темпото не бе особено високо. Въпреки това в 11-ата минута можеше да поведе. Блестящо подаване на Де Бройне изведе Холанд зад защитата. Той стреля, но ъгълът бе доста малък и топката отиде във външната страна на мрежата.

"Гражданите" вдигнаха темпото за определен период и притиснаха съперника, като стигнаха и до първия гол в мача. В 24-ата минута след отлична комбинация топката стигна до Марез в наказателното поле. Той финтира, напредна и намери Холанд, който прати топката в мрежата. За него това бе гол номер 21 във Висшата лига и 27-о попадение във всички турнири.

След първия половин час игра Сити намали темпото и позволи на съперника да поигра с топкат, като гостите дори успяха да организират една-две атаки. Към края на полувреме обаче тимът на Гуардиола отново пое контрола и можеше да стигне до втори гол. Стоунс засече с глава центриране на Де Бройне и топката се удари в гредата. Секунди след това Холанд получи жълт картон за опасно влизане в краката на Миколенко.

След почивката не изглеждаше да се забелязва някаква промяна. Сити имаше предимство, но не играеше агресивно и сякаш мислеше, че може да стигне до победата без да се напряга. "Карамелите" пък не ги затрудняваха особено. В началото на втората част се стигна до дълго прекъсване поради проблем с апаратурата за комуникация на един от страничните съдии. Тази ситуация бе последвана от две спирания за влизане на медицински екип и ритъмът на мача съвсем се наруши.

Този период бе последван от шокиращо изравняване на Евертън. В 64-ата минута Гей изведе Грей, който напредна. Играчът на гостите влезе в наказателното поле и се подхлъзна, но това не му попречи да нанесе фантастичен удар към горния ляв ъгъл на Едерсон. Това бе първият удар на гостите към вратата на Ман Сити.

Попадението оживи мача. "Гражданите" вдигнаха темпото, но в играта им нямаше ритъм и се стигаше до доста грешки. В същото време отборът на Лампард заигра по-уверено и направи още няколко бързи атаки, а и действаше доста организирано в защита.

Домакините почти не създаваха положения. Чак осем минути преди края те стигнаха до реална голова ситуация, но тогава като по чудо топката не се озова в мрежата. Удар на Де Бройне бе блокиран, последва фантастично спасяване на Пикфорд след удар на Марез преди решителен шпагат на Тарковски да попречи на Родри да прати топката във вратата.

Гуардиола направи тройна смята пет минути преди края и в игра се появиха Гюндоган, Фоудън и световният шампион Алварес. След големите прекъсвания през втората част съдията даде 11 минути продължение, в което Ман Сити организира обсада на наказателното поле на съперника. Евертън пък се бранеше с всички сили, играчите на Лампард се хвърляха на шпагати, блокираха удари и бавеха времето при всяка възможност.

Пикфорд отрази удар на Де Бройне при една от по-опасните ситуации, а Коуди се справи с центриране на Фоудън, който проби по лявото крило. Английският национал влезе опасно в наказателното поле и в 111-ата минута, но не стигна до удар. Родри пък се размина с гола в 113-ата минута, след като не успя да засече центриране на Де Бройне.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЕВЕРТЪН 1:1
1:0 - Холанд (24)
1:1 - Грей (64)

Снимки: Gettyimages