Тоби Прайс поведе в рали „Дакар”

Рали „Дакар” стартира днес с 11-километров пробег около бивака на състезанието на брега на Червено море.

Най-бърз в спринтовата отсечка при мотоциклетистите беше двукратният победител Тоби Прайс с КТМ, който изпревари Дениъл Сандърс с ГасГас с 1 секунда. Зад двамата австралийци завършиха Рос Брънч с Хироу и Хоан Бареда Борт с Хонда, и двамата на 9 секунди.

Победителят от 2022 година Сам Сандърланд финишира 10-и в пролога.

При ATV машините пръв финишира победителят от миналата година Алекс Жиру с Ямаха. Тази година мотоциклетите и ATV машините имат и общо класиране, в което Жиру зае 28-ото място.

Льоб за „Дакар”: Трябва да сме перфектни, за да бием

Втори и трети в класа завършиха Марсело Медейрош и Даниел Виля Васкес, и двамата с Ямаха.

Утре е първият етап от състезанието, отново около бивака край Червено море, но изпитанието ще е доста по-дълго – 367 състезателни километра и 234 километра преход.

Снимки: Gettyimages